iS Clinical & kosmeceutika

iS Clinical a co je to kosmeceutika?

Kalifornská značka iS CLINICAL vyrábí prémiové produkty pro péči o pleť již deset let. Během tohoto období se společnosti podařilo vybudovat výbornou pověst na světovém kosmetologickém trhu. Produkty značky iS Clinical prokazují skvělé výsledky v boji proti nejčastějším kožním problémům. Nejčastěji se používají k prevenci stárnutí pokožky, akné, hyperpigmentaci nebo odstraňování jizev a jsou vhodné jak pro ženy, tak i pro muže. Každý produkt je multifunkční a je schopen řešit současně 3 až 5 kosmetických problémů..

Vysoká kvalita kosmeceutiky iS Clinical je potvrzena certifikátem FDA a vědecké výzkumy prokazují vysokou koncentraci antioxidantů v této kosmetice. Výrobky neobsahují parabeny a samy o sobě neovlivňují systémově tělo.

Kosmeceutika jsou něco mezi kosmetickou péčí a farmakologickou péči. Jejich hlavním rozdílem je biologická dostupnost (jak účinně fungují složky složení různých produktů a pronikají pokožkou). Pokud značka tvrdí, že je kosmeceutická, znamená to, že společnost provedla klinické studie všech látek, má dokumenty potvrzující účinnost těchto látek a pas pro složky použité ve vzorcích. Jaký je rozdíl mezi kosmeceutiky a farmaceutiky? První se aplikuje externě a nemá žádný systémový účinek na tělo. Kosmeceutika nejsou absorbována do krevního oběhu a proto jsou považována za bezpečná.

Jaké problémy řeší kosmeceutika?

Estetické úkoly, povrchové. Například zánět – akné prvního, druhého stupně, dokonce třetího na předpis příslušného lékaře. Rovněž bojuje proti epidermální a povrchové pigmentaci, pomáhá při přecitlivělosti pokožky, tj. S prerosaceou (výskyt vaskulárního vzoru). Kosmeceutika se dokážou vyrovnat s dehydratací, drobnou atonií na obličeji, která není spojena s endogenními poruchami, ale s nesprávně zvolenou domácí péčí, nedostatkem aktivní hydratace, nadměrnou transepidermální ztrátou vody.

Proč kosmeceutika – je drahá?

Za každým lékem jsou tisíce klinických studií, dlouhodobý výběr složek nejvyšší farmakologické nebo farmaceutické třídy zpracování, pečlivé vyvození receptur a schválení (oficiální schválení učiněné na základě testování, ověřování – pozn. Red.). V kosmeceutikách nejsou žádné nečistoty, k dispozici jsou pouze biologicky aktivní látky. Před uvedením na trh prochází léky třemi až sedmi lety klinického výzkumu: je důležité vylepšit vzorec na superúčinnost. Dalším důvodem vysoké ceny je multifunkčnost produktů: jeden lék řeší nejméně tři až pět estetických problémů.

Jaká je hlavní výhoda kosmeceutik?

Právě ve své multifunkčnosti. Například klient má akné – zdánlivě běžný zánět na obličeji, který může být kauterizován kyselinou salicylovou. První bod: zánět musí být zastaven. Druhý bod: je nutná prevence vzniku nových prvků, to znamená čištění kanálků mazových žláz. Za třetí: musíte myslet na rizika pozánětlivé pigmentace. Aby se tomu zabránilo, měl by přípravek obsahovat zesvětlující komplex. Vyvážená formule je klíčem ke zdravé pokožce pacienta. Takový komplex existuje například v séru Active Serum Is Clinical. Značka nedávno představila i tělové sérum, které má anti-age, regenerační a revitalizační vlastnosti.

Proč pouze vyškolený profesinál může doporučovat kosmeceutika?

Kosmeceutické přípravky jsou vysoce koncentrované a mají vynikající biologickou dostupnost. Proto je nutné jasně nastavit léčbu, vysvětlit schéma užívání, jejich pořadí, množství a dávkování. Je velmi důležité dodržovat systematické používání. Pokud přípravky budete používat čas od času, nebude to mít žádný účinek.