Osteopatie a manuální terapie

Manuální terapie a osteopatie má mnohaletou tradici v rámci profese fyzikální terapie. Jako obor se neustále rozvíjí mimo jiné s tím, jak se o lidském těle dozvídáme více informací.

U nás přistupujeme k obnovení funkce svalů, kloubů a vazů z jiné perspektivy. Zajímáme se o to, proč sval nefunguje správně, jaké jsou vnitřní i vnější příčiny a vnímáme lidské tělo jako propojený celek. Obě metody efektivně kombinujeme a propojujeme – u našich masáží nejde jen o relaxaci a odpočinek, jsou to však jedny z mnoha benefitů, které Vám naše péče přinese.

Terapeut Vám může pomocí manipulačních a mobilizačních technik uvolnit blokády kloubů a páteře, protáhnout zkrácené svaly či ulevit od bolesti. Tyto techniky mohou být také použity na pomoc s dalšími problémy jako jsou svalové křeče a ochrana před budoucími problémy spojenými se špatnou hybností těla.

První návštěva se základním vyšetřením trvá průměrně hodinu. Terapeut se vás zeptá na Váš zdravotní stav, například na zranění, zánětlivé nemoci doprovázené vysokými horečkami, operace (hojení jizev), zubní zákroky nebo stres – emocionální i fyzický. Bude ho zajímat i Váš způsob života, zaměstnání, aktivity ve volném čase a samozřejmě i Vaše současné obtíže. Bude chtít vidět jak stojíte, sedíte, jak provádíte určité pohyby, například předklon, záklon a úklony. Zhodnotí také pohyblivost Vašich kloubů a prohmatá měkké tkáně – svaly a vazy, mají-li normální napětí. Následně manipulací a jemnou masáží uvolní ztuhlé svaly a zkusí zpevnit svaly ochablé – to bývá první část osteopatické terapie.

Po prvotní konzultaci a ošetření bývají nezbytné další návštěvy, které jsou již kratší a jejich počet se mění podle druhu nemoci, jejího průběhu a podle Vašeho věku. Kromě kloubních a svalových obtíží dokáže osteopatie pomoci například s poraněními ze sportu nebo při migrénách.

Pro více informaci či pro objednání termínu můžete využít kontaktní tlačítko níže, nebo se obrátit přímo na specialistu na tel.: +420 775 912 202.